Главная > Пресс-релизы > Конструкція розеток та вимикачів

Конструкція розеток та вимикачів


4-03-2024, 08:39.

Наразі розетки та вимикачі настільки звичні, що без них вже неможливо уявити жодне приміщення незалежно від його призначення. Незважаючи на щоденну взаємодію з цією електрофурнітурою навіть не кожен користувач має уявлення про те, що знаходиться всередині пристрою.

Насправді цьому варто приділяти увагу, оскільки у разі неполадки знання про конструктивні особливості дозволяє помітити небезпечну неполадку та безпечно усунути її. 

Для господарів, які хочуть заощадити час та гроші на виклик електрика для монтажу розетки або вимикача освітлення, також важливо знати конструктивні особливості електрофурнітури для правильного монтажу.

 

Конструкція електричної розетки

Усі електричні розетки складаються з таких елементів:

  • основа;
  • лицьова частина;
  • електричний механізм;
  • декоративні рамки.

Лицьова панель та рамки можуть бути виготовлені з різних матеріалів та мати абсолютно будь-який дизайн. Виробники покладають ці частини як функціональні завдання, а ще й естетичні, тобто. важливі для гармонійного включення виробу в інтер'єр.

Для виготовлення основи, до якої фіксується механізм, використовують міцний пластик або кераміку:

  • Керамічний варіант краще з технічного погляду, оскільки він добре розсіює тепло і не горючий. Однак він менш практичний через крихкість — монтувати його потрібно дуже акуратно.
  • Пластикові основи представлені полікарбонатом із присадками, що відповідають за негорючість. Матеріал легкий, міцний, але при критичних змінах електромережі може оплавитися і диміти.

Механізм включає струмопровідні компоненти, для яких використовується латунь із захисним покриттям або без нього, луджена латунь або бронза. Вироби з необробленою латунню при впливі підвищеної вологості та контакті з алюмінієвою проводкою швидко піддаються окисленню. У зв'язку з цим їхня надійність і довговічність ставиться під сумнів. Також такі компоненти мають слабку пружну здатність, тому розетки схильні до «розбовтування», особливо при частому вилученні штепсельної вилки з розетки.

Лужені контакти можна відрізнити за матово-білим забарвленням. Вони м'яко зводяться зі штирями вилки, рідко дають корозійні зміни. Найкращу фіксацію вилки в розетці забезпечують бронзові контакти.

Майже у всіх універсальних електричних розетках є заземлюючий контакт, необхідний для безпечного підключення техніки, для якої наявність заземлення обов'язково. Для фіксації контактів можуть бути передбачені гвинтові або притискні затискачі.

Лицьова частина найчастіше виготовлена з полікарбонату, стійкого до горіння, проте багато виробників пропонують лінійки, в яких для цього компонента використовується метал, кераміка, дерево, скло та ін. Лицьова частина залишається видимою, тому до її дизайну висуваються високі вимоги.

Особливості вимикачів світла

Вимикач виконує функцію замикання та розмикання електромережі, внаслідок чого подається або припиняється живлення електроустаткування. У конструкції вимикача є основа, механізм та лицьова частина. У механізмі передбачені рухомі та нерухомі контакти, а на лицьовій частині — рамка та елемент керування рухомою контактною групою. Які останні можуть бути:

  • клавіші;
  • кнопки;
  • тумблери;
  • важелі.

Натискання на цей елемент призводить до переведення рухомих контактів в інше положення, внаслідок чого ланцюг замикається або розмикається. У монтажній коробці механізм фіксується за допомогою гвинтових кріплень або розпірних лапок.

Як правило, вимикачі з'єднуються зі світильником проводами. Однак сучасні виробники пропонують бездротові розумні вимикачі. Працюють вони за таким принципом:

  • У механізмі є міні-генератор, який забезпечує генерацію електроімпульсу під впливом на клавішу.
  • Через спеціальний передавач цей імпульс перетворюється на радіосигнал і спрямовується на приймач.
  • Прийом розташовується у світильнику або поруч із ним - отриманий сигнал включає або відключає освітлювальний пристрій.

Перевагою таких вимикачів є можливість відмовитись від штроблення стін під проводку та монтувати пристрій у будь-якому зручному місці, в т.ч. у меблі.

Найголовніше — вибирати електричні розетки та вимикачі, які мають сертифікати якості. Краще віддавати перевагу продукції відомих брендів, наприклад Abb, Legrand, Hager, Lezard тощо.


Вернуться назад