Главная > Пресс-релизы > 5 критеріїв вибору бронежилета

5 критеріїв вибору бронежилета


20-02-2024, 16:35.

Бронежилет – це найважливіша частина тактичного екіпірування, яке поряд із шоломом забезпечує захист бійця від прямих та осколкових влучень під час ведення бою. Від його якості також залежить зручність експлуатації виробу та мобільність. Саме тому, перш ніж купити бронежилет, необхідно визначитися із низкою моментів.


З яких елементів складається бронежилет?

Даний тип тактичного спорядження включає два основних елементи:

  • бронеплити;

  • плитоноска.

 Бронеплити захищають від влучень зі зброї різного калібру, а також уламків та вибухової хвилі. Сучасна броня ділиться на 6 класів захисту, причому для військово-польових умов краще вибирати плити від IV до VI класу. Вони виготовляються із кераміки (полегшені варіанти) або сталі. 

Серед марок зі сталі найкращі характеристики показує Armox Advance. Примітно, що IV клас захищає від прямого влучення з АК-74 з масою кулі 7,34 грама та калібром 5,45 мм. V клас забезпечує захист від 7,9-грамової кулі калібру 7,62. Бронеплита VI класу захисту витримує влучення зі СВД калібром 7,62 і вагою кулі 9,6 грама.

Плитоноска виконує роль чохла для бронеплит. Вона виготовляється з міцної тканини, переважно Cordura 1000, та оснащується рядом елементів. Серед них система кріплень MOLLE, знімні лямки з наповнювачем, евакуаційний карабін та система швидкого скидання.

Як вибрати бронежилет?

Перед покупкою бронежилета враховуйте такі нюанси:

  • особливості носіння бронезахисту (закрите чи відкрите);

  • час безперервного носіння;

  • площа захисту;

  • розмір;

  • клас захисту.

Всі військові бронежилети виготовляються виключно для зовнішнього носіння. Найчастіше бійці користуються моделями IV класу захисту, проте вибір цього показника обумовлений спеціальністю солдата та часом носіння. Якщо говорити про повний комплект бронезахисту цього класу, то він важить 33 кілограми, що за достатньої фізичної підготовки дозволяє носити його протягом доби.

Тим, для кого важлива мобільність, варто віддати перевагу полегшеним моделям, у яких броня використовується тільки з фронтальної та тильної сторін, а з боків розташовуються балістичні пакети. Також важливим критерієм буде вибір кольору плитоноски, позаяк він повинен збігатися з забарвленням всього спорядження. Якщо ви все ще не впевнені у виборі, консультанти ukrarmor нададуть вам вичерпну консультацію та допоможуть визначитись з оптимальним варіантом.


Вернуться назад