Главная > Пресс-релизы > Як дізнатись, коли прийдуть дитячі гроші

Як дізнатись, коли прийдуть дитячі гроші


13-06-2022, 12:08.

Українське законодавство передписує, що сім’ї із малими дітьми мають праву на матеріальну допомогу, яку можна отримати через додаток «ЄМалятко». Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму, який станом на 2022 рік складає 6300 років.

Але що робити, якщо виплати не надходять? Якщо вас теж цікавить питання, коли прийдуть дитячі гроші, то ця стаття – саме для вас.  

Коли зазвичай виплачують допомогу на дітей?

Законодавство України не регламентує строки, коли саме має надходити матеріальна допомога на малюка. Єдине, що очевидно – це має відбуватися кожні 30 днів. Одним із найбільш популярних банків, які надають такі послуги, є Ощадбанк – він виплачує гроші приблизно на 6-7 день місяця. Інші банки роблять це дещо пізніше – на 2-3 дні.

Загалом виплати на дитину відбуваються в два етапи: відразу після народження первістка працююча мама отримує 10320 гривень, а потім кожен місяць 860 гривень.

Що робити, якщо гроші не надходять?

Для того, щоб оформити виплати на дитину, достатньо всього одного дня – щоб надати необхідні документи вашому банку. Відкривається спеціальна картка, куди падають гроші на утримання маляти. Дізнатися, що гроші надійшли можна дуже швидко – достатньо зайти в програму вашого банку та подивитися баланс картки. Але всі банки надсилають своїм клієнтам повідомлення, коли гроші приходять.

Що ж робити, якщо ви оформили гроші на дитину, але не приходять? Перш за все необхідно розуміти, що у «відносинах» між громадянами та державою є посередник – банк. Спочатку державна казна надсилає гроші банкам, а потім вони «роздають» своїм клієнтам. Цей процес може залежати від специфіки роботи банку. Святкові дні та вихідні на є банківськими днями і їх треба викреслити із календаря очікування.

Якщо до 10 числа місяця вам ще не надійшли гроші, вам варто перш за все звернутися до служби підтримки вашого банка. Менеджери дадуть вам відповідь щодо вашої проблеми та розкажуть, коли варто очікувати надходження фінансів.

Під час воєнного часу багато хто з пільговиків зіткнувся з тим, що гроші надходять із запізненням. Це нормальне явище, оскільки бюджетні установи країни працюють в «екстремальному режимі».

Додаткові пільги

Подати на додаткові пільги можуть такі категорії громадян: матері-одиночки, родини, що втратили годувальника, багатодітні родини та діти-інваліди. Щоб їх отримати, вам треба надати документи в соціальні служби.

Якщо вас цікавить більше подробиць, цей сайт допоможе вам зорієнтуватися у виплатах на дітей в 2022 році.


Вернуться назад