Главная > Пресс-релизы > Як зацікавити дітей вивченням фізики?

Як зацікавити дітей вивченням фізики?


19-09-2021, 16:45.

Фізика – одна з ключових дисциплін, необхідних для розуміння навколишнього світу. Ви можете уявляти собі сивого вченого в халаті, який записує складні формули та експериментує з незрозумілим обладнанням. В далеких лабораторіях так і є, але в школі все простіше. Основа – звичайний навчальний предмет, який подобається дітям. Однак далеко не кожен вчитель вміє зробити його цікавим. Для цього знадобиться

перелік засобів навчання для кабінету фізики і ще дещо. Ми підібрали кілька корисних порад, які дозволять перетворити уроки фізики з нудних на захопливі.

Любіть свою справу

Ключова причина відсутності зацікавлення предметом – вчитель. Якщо він просто відбуває свій робочий час, зачитуючи інформацію з підручника, діти не будуть уважними. Їм просто хочеться дочекатися дзвінка й піти. Якщо ж у викладача «горять очі», він є справжнім ентузіастом справи, цей настрій передасться і учням.

Ось кілька порад:

  • Додавайте до базового матеріалу цікаві факти та розповіді: про вчених, історію винаходів тощо.
  • Уникайте «сухих», довгих пояснень.
  • Використовуйте у якості прикладів повсякденні явища, які діти бачать навколо себе.  
  • Показуйте відеоролики про різні наукові експерименти. Їх легко знайти на YouTube.

Проводьте досліди

Сучасне

демонстраційне обладнання дозволяє не просто розповідати про фізичні явища, а показувати їх. І саме такі практичні заняття роблять предмет особливо цікавим для дітей. Їм подобається досліджувати щось нове. Одна справа – теорія, і зовсім інша – практика. Фізика є наукою про реальність. Це не математика чи історія, де важливо робити записи і знову записи. Ньютон бачив, як падає знамените яблуко, а не чув або читав про це. Лабораторія – ось те місце, в якому формуються майбутні науковці. Дитячу цікавість приборкують наші заборони щодо безпеки та марнотратства. Заохочуйте їх до експериментів, але тільки в безпечному контрольованому середовищі.

Цей принцип діє і з іншими предметами.

Хімічні реактиви, географічні моделі, біологічні препарати тощо, - усе це сприяє підвищенню рівня зацікавлення в дітей.

Влаштовуйте кіносеанси

Є багато фільмів, сюжет яких базується на теорії та практиці фізики. Періодично влаштовуйте перегляди таких стрічок. Можна організувати захід після уроків, узгодивши це з адміністрацією школи та батьками. Ось кілька прикладів таких фільмів: «Теорія всього» (про Стівена Хокінга), «Марсіанин», «Закони термодинаміки». І не забуваймо про знаменитий серіал «Теорія великого вибуху» (з урахуванням вікових обмежень).


Вернуться назад