Главная > Пресс-релизы > Найпоширеніші причини аварій серед вантажівок

Найпоширеніші причини аварій серед вантажівок


14-06-2021, 12:05.

Великогабаритні комерційні автомобілі щодня їздять з України закордон і у зворотному напрямку. Для цього транспорту обов’язковою є зелена карта на автівку, що дозволяє покривати збитки при ДТП за межами України. Справа не лише у законодавчих вимогах, а й у реальному ризику виникнення аварій. Нижче перераховані найбільш поширені причини ДТП з вантажівками.

Перевищення швидкості

Власники компаній вимагають, щоб водії отримували вантаж та доправляли його до місця призначення в чітко визначений час. Але це не завжди можна зробити через погані погодні умови, затори, спілкування з поліцією тощо. Аби вкластися в терміни, водії часто перевищують швидкість та ідуть на обгін. Це й збільшує ризик ДТП.

Втома

Ще одна проблема далекобійників. Хоча години роботи водія є чітко обмеженими законом, в реальності цих вимог дотримуються далеко не завжди. Деякі водії мало сплять і перебувають за кермом тоді, коли мали б відпочивати. Через це увага притуплюється, далекобійник може навіть задрімати за кермом.

Відволікання

Під час багатогодинних переїздів водіям стає нудно і вони намагаються розважитися різними способами. Хтось відправляє текстові повідомлення, хтось їсть або мріє. Навіть просте перемикання на іншу радіостанцію (особливо коли важко впіймати якісний сигнал) відволікає водія на кілька секунд. І такий малий час може означати різницю між безпекою та аварією. Зелена карта для юридичних осіб дозволяє перевізникам уникнути великих збитків у подібних ситуаціях.

Алкоголь

Досить часто поліція фіксує випадки вживання алкоголю чи наркотичних речовин серед далекобійників. Проблемою є й звичайні рецептурні чи безрецептурні ліки, багато з яких погіршують концентрацію.

Незафіксований вантаж

Якщо товари погано запаковані, закріплені, розставлені у причепі зі зміщенням центру ваги, ризик ДТП зростає. При різких поворотах, гальмуванні такий вантаж може спричинити перевертання фури або вилетіти на дорогу.

Часткове заповнення цистерн також небезпечне. Рідини в такому випадку постійно коливаються з боку в бік і розхитують автомобіль.

Погана підготовка

Через активний розвиток бізнесу вантажних перевезень спостерігається дефіцит водіїв. Через це транспортні компанії часто використовують людей з недостатнім рівнем підготовки. Відсутність досвіду – ще одна причина аварій. Перед виходом у рейс водій повинен пройти навчання та продемонструвати знання правил поведінки та дорозі. Керування великогабаритним автомобілем є досить специфічним та суттєво відрізняється від легкових транспортних засобів.


Вернуться назад