Главная > Пресс-релизы > Як зрозуміти, що ваш будинок втрачає багато тепла через дах?

Як зрозуміти, що ваш будинок втрачає багато тепла через дах?


29-01-2021, 14:05.

Близько 25% тепловтрат у приватному будинку припадає на горище, якщо воно не термоізольоване відповідним чином. Уникнути такого розвитку подій допомагає сучасна професійна термоізоляція – https://www.adamson.ua/. Ви можете навіть не підозрювати про цю проблему, рік за роком переплачуючи за опалення. Але є деякі характерні ознаки великих тепловтрат саме через «голову» будинку.

Немає снігу на даху

Якщо при мінусовій температурі повітря на даху лежить сніг чи лід, це нормально. Якщо ж сніг тане, це вказує на теплий дах. Бути такого не повинно. Якісна термоізоляція утримує тепло всередині будинку, тому покриття лишається холодним.

Ще одна типова ознака – утворення бурульок при стабільно холодній погоді. Якщо відлиг не було, сніг та лід не повинен танути. В іншому випадку бурульки вказують на погану термоізоляцію. А ще вони дуже небезпечні. Гострі тверді предмети, які нависають над головою, зовсім не сприяють формуванню затишку та безпеки.

Конденсат чи протікання

Вода з талого снігу може не лише стікати на землю, а й потрапляти всередину будинку через щілини. Такі отвори потрібно закривати в будь-якому разі, навіть якщо зараз літо. А зимою в приміщенні буде не лише вогко, а й холодно.

Будь-які протікання негативно впливають на стан будівлі. Під впливом вологи матеріали псуються, втрачають міцність, і в результаті довговічність конструкцій знижується. Тож з вологою потрібно боротися.

Пошкоджене покриття

Рано чи пізно дах потрібно ремонтувати. Інколи це доводиться робити позапланово, особливо після поганої погоди. Періодично оглядайте покрівлю. Якщо окремі її елементи пошкоджені чи взагалі відсутні, через отвори тепло посилено виходитиме назовні. Часто черепиця чи інші покриття виявляються деформованими після поривів вітру, граду.

Навіть найменші щілини призводять до значних втрат тепла. час від часу перевіряйте весь будинок на предмет пробілів у термоізоляції. Найбільш уразливими ділянками зазвичай є ізоляція навколо димарів, електропроводки, ліхтарів.

Наостанок врахуйте, що через стіни будинок втрачає значно більше тепла, ніж через дах. Тому термоізоляцію потрібно проводити комплексно, «загорнувши» в утеплення всю будівлю.


Вернуться назад