Главная > Пресс-релизы > Канцурак Віктор Васильович - легенда?

Канцурак Віктор Васильович - легенда?


21-01-2017, 22:38.

Канцурак Віктор позначив основні екологічні проблеми України

Хто такий Канцурак Віктор Васильович

Канцурак Виктор ВасильевичЗаступник Міністра екології та природних ресурсів Канцурак Віктор Васильович, ще в недавньому минулому – директор екологічного департаменту секретаріату уряду України, визначив найактуальніші проблеми сучасної екосистеми нашої країни.

Отже, на думку Канцурака Віктора, перед Україною зараз найбільші екологічні загрози знаходяться в наступних видах природних ресурсів:

- Значно погіршилася якість питної води. Не варто зайвий раз говорити, яку роль відіграє вода в житті людини, яка сама на 70% складається з неї. Щодня в їжу людиною вживається кілька літрів питної води. І, при цьому, очисні системи, які було спроектовано ще в 80-ті роки минулого століття, застаріли, оскільки їх було розраховано на 1–2 клас забруднення, а нинішній стан води з появою нових видів домішок невідворотно наближається до третього рівня забрудненості. Як підкреслює Канцурак Віктор Васильович, кожен з нас інтуїтивно розуміє, наскільки недосконалі сучасні методи очищення річкової води, – ось чому ми щорічно робимо колосальні обороти комерційним фірмам, що торгують фільтрами і привізною відфільтрованою питною водою. Дійсно, стоки зараз очищаються недостатньо добре, вода стала насичена органікою. Про неприпустиму якість очищення промислових вод щорічно пишеться в засобах масової інформації і згадується в телепередачах про екологічні катастрофи. У коментарях Канцурака Віктора Васильовича пролунало, що головна артерія країни, річка Дніпро, поставляє питну воду для 75% населення. Але, чим далі вниз за течією, тим якість води для пиття погіршується. Особливо це актуально для українського півострова Крим і прилеглих південних територій. Лише в ситуації по Полтавській області Канцурак Віктор бачить позитивну динаміку ситуації з питною водою: традиційно екологічно чистіша, ніж інші регіони, Полтавщина черпає воду для вживання в їжу з підземних джерел.

- Забруднення атмосфери шкідливими вихлопами від діяльності промислових підприємств і збільшення кількості автомобілів на дорожніх магістралях країни. Щорічно повітря України «збагачується» черговою порцією шкідливих речовин і вуглекислого газу в розмірі понад 6 млн тонн! Причому, з цих 6 млн 2,3 млн тонн становлять автомобільні викиди, де на частку приватного автотранспорту доводиться 1,7 млн тонн викинутих в атмосферу шкідливих речовин.

- Щорічно збільшується на 15% вирубка лісів, що призводить до порушення екосистеми Закарпаття та Криму. Природа нам про це постійно нагадує збільшеними і частішими повенями, зсувами і селевими потоками. Не тільки флора, але і фауна під загрозою, збільшується різноманітність Червоної книги щодо зникаючих видів тварин: під загрозою популяція зубрів, бурого ведмедя, степової дрохви.

- Щорічно деградують сільськогосподарські угіддя, які нещадно експлуатуються під посіви, при цьому, забуто традиційну практику агрономів давати полю періоди для відпочинку. До того ж, ґрунт перенасичений добривами, що призвело до збільшення кислих ґрунтів (за останні 15 років таких територій з кислими ґрунтами стало більше на 2,4 млн га). До того ж, 40% земельних ресурсів України забруднені. Як загрозливий прогноз – через 20–30 років екосистему ґрунту буде зруйновано ерозією, затопленнями, кліматичними змінами до критичного рівня родючості.


Вернуться назад