Главная > Спорт > Мистецтво складання прогнозів на спорт: основні засади та методи

Мистецтво складання прогнозів на спорт: основні засади та методи


30-06-2023, 19:06.

Серед спортивних уболівальників з кожним роком зростає кількість охочих навчиться складати самостійні аналізи та ставити на результати спортивних заходів. Але як правило, через відсутність знань та досвіду каппери новачки роблять багато помилок, які ведуть до втрати інтересу до гри та коштів. Щоб уникнути подібних невдач, для прогнозування з високим рівнем ROI потрібно в першу чергу освоїти теоретичну базу і отримати практичний досвід, який спочатку можна підвищити, вивчаючи готові прогнози від професіоналів.

При прогнозуванні спортивних подій, малоймовірно відразу оформляти точну парі без урахування думок експертів, адже не кожен може розглянути подію з усіх боків, розрахувати хід гри. Часто такі експертні думки можна знайти безкоштовно у мережі. Наприклад, точні прогнози на спорт можна вивчити на сайті 2Match. Тут відвідувачі можуть ознайомитися з аналітичними даними безкоштовно, також почитати спортивні новини України і світу, вивчати корисні поради щодо беттингу.

Як самостійно складати прогнози на спорт?

Щоб провести аналітику майбутньої події, слід дотримуватися таких правил:

  • вибрати 1-2 дисципліни, в яких беттер добре розуміється;
  • визначитися з типом ставок з метою набратися більше досвіду та досягнення добрих результатів;
  • врахувати різноманітність факторів, що впливають на результат гри.

Також для спортивних прогнозів важливо враховувати статистичні дані. Наприклад, для футбольних матчів важливими показниками будуть:

  • результати останніх зустрічей команд;
  • положення у турнірній таблиці;
  • очні зустрічі суперників;
  • середнє значення забитих м'ячів за матч, пропущених голів за гру, а також за останні п'ять матчів.

Ця інформація допоможе визначити, в якій формі гравці, уточнити наявність мотивації та завдань клубу на майбутню гру. 

Метод «Розрахунок рейтингу сили»

Для високоефективних видів спорту використовується система розрахунку Дж. Міллера. Вона стане в нагоді після того, як клуб відіграє 5-6 турів чемпіонату. Щоб вирахувати рейтинг сили, потрібно записати всі забиті м'ячі або шайби, які були забиті за останні 5 зустрічей. З переліку потрібно видалити високу і низьку результативність, три показники, що залишилися, скласти і розділити на три.

Наприклад, команда з хокею №1 забила 3, 1, 3, 5, 3 шайби, а клуб №2 – 1, 2, 1, 4, 2. У команди №1 прибираємо найвищий та найнижчий показник, а це 1 та 5, потім обчислюємо рейтинг нападу: 3+3+3=9. Тепер результат слід розділити: 9:3=3.

У клубу №2 викреслюємо 4 та 1, потім складаємо: 2+2+1=5, 5:3=1.66.

Аналогічно можна розрахувати рейтинг захисту, лише потрібно враховувати кількість пропущених шайб за попередні 5 ігор.

Важливо: такий метод не підходить для передсезонних та товариських матчів.

Як розрахувати кількість забитих м'ячів?

Беттери, які віддають перевагу прогнозу кількості забитих м'ячів, можуть розрахувати приблизну кількість голів за допомогою математичного аналізу. За допомогою статистики складаємо кількість голів команди №1 у домашніх матчах. Також сумуємо кількість пропущених м'ячів суперників, зроблених на виїзних іграх, і ділимо на кількість зустрічей. Потім обидва показники потрібно скласти та розділити на 2.

Наприклад, господарі поля в домашніх зустрічах забили всього 23 м'ячі та 8 пропустили, їхні суперники на виїзді зробили 14 голів та пропустили 21 м'яч.

Для команди №1: 23/10+21/10=4.4/2=2.2

Для клубу №2: 14/10+8/10=2.2/2=1.1

У сумі виходить 3,3, отже, можна чекати приблизно 3 голи за гру. Для цього варіанта підійде ставка тотал більше 2,5 або менше 3,5.

Важливо: краще уникати ставок на точну кількість м'ячів.

Яка ще інформація буде корисною для складання прогнозів?

Щоб складати точні прогнози на спорт, каппери аналізують велику кількість інформації, а також стежать за такими новинами:

  • інтерв'ю з гравцями або головним тренером;
  • отримання травм провідними гравцями;
  • чутки про зміни у кадровому складі команди;
  • зміни в клубі.

Оцінити загальний настрій спортсменів клубу неможливо, але такі дані зменшать похибку аналітичних даних.


Вернуться назад