Главная > Заметки > Які терміни варто знати новачкам в покері

Які терміни варто знати новачкам в покері


25-10-2022, 10:30.

Перед тим, як починати свою ігрову сесію, покерна термінологія якої дуже насичена, гравцю слід ознайомитись з відповідними поняттями. Адже граючи з натренованими конкурентами, що послуговуються покер-лексикою, може загнати вас у кут. За гральним столом – своя манера поведінки та навіть насичення мови.Тому наводимо основні рекомендації з покер-термінології.

Термінологія і правила, які потрібно знати у покері

Правила покеру досить прості, але навіть вони насичені термінами, котрі варто прояснити. Розберемо на прикладі етапів гри:

  1. Визначення дилера та перші ставки – малий та великий (х2 малого) блайнди. Дилер буде керувати процесом гри, а перші блайнди, тобто ставки, стануть тим ресурсом, за який гравці захочуть боротись;

  1. Видача 2 карт кожному гравцю всліпу;

  1. Вулиці торгівлі, коли гравці можуть скинути карти, зрівняти чи підвищити ставки. Всього є чотири вулиці – префлоп, флоп, терн та рівер – і на кожній з них торги будуть відбуватись до тих пір, поки всі учасники не зроблять однаковий рівний внесок чи не покинуть боротьбу;

  2. Основна мета викладених на столі карт – збір комбінації. Тобто гравець має скласти якомога вищу комбінацію з карт, що має на руці, та 5 карт на столі;

  3. Останній етап – шоудаун. Момент, коли усі розкривають свої руки і порівнюють сформовані арки з метою визначення переможця;

  4. Можливим є варіант використання кікеру – у тому випадку, якщо дві комбінації співпадають, вирішальною буде та карта, що залишилася поза нею. Вона і має назву кікер і переможцем буде учасник з найвищим кікером.

На вулицях торгівлі у гравця є можливість таких дій:

  1. Фолд – скинути карти і зупинити гру для себе;

  2. Чек – пропустити хід до наступного активного гравця (на префлопі цю можливість має лише великий блайнд);

  3. Бет – зробити ставку, якщо їх у раунді ще не було.

  4. Кол – зрівняти свою ставку зі ставкою опонента;

  5. Рейз – підвищити власну ставку, вона має бути більшою, ніж ставка останнього гравця

Проте наведені терміни – лиш базові в арсеналі кожного азартного гравця. Насправді ж словник насичений куди більшим списком, ознайомитись з яким можна на офіційному сайті pokermatch.com. Проте якщо ви бажаєте випробувати ігри в онлайн казино просто зараз, цих стандартних понять має цілком вистачити. Але з розширенням вашого ігрового словникового запасу сприятиме глибшому зануренню в цю сферу, та навіть більшому порозумінню як з конкурентами, так і з дилером.

Назви та порядок вулиць торгівлі

Всього у покері 4 вулиці торгівлі: префлоп, флоп, терн та рівер. Всі вони покликані сформувати один єдиний виграшний банк, аби гравці хотіли боротись за перемогу, та викласти на стіл 5 відкритих карт для створення виграшних комбінацій з відповідними руками гравця.

Перша – префлоп. На префлопі, тобто першій вулиці торгівлі, гравці мають отримати 2 карти на руки а зробити перші дії – піти в пас, зробити кол ( у розмірі великого блайнда) чи рейз (подвійний великий блайнд).

Друга – флоп. На цій вулиці дилер кладе на стіл ще 3 карти, які опоненти можуть використати в подальшому для створення комбінації. Інші дії на флопі – пас, кол, бет чи рейз – повторюються за однаковою схемою. Усі ставки мають складатись у один виграшний банк.

Третя - терн. В цей час на столі з’являється четверта відкрита карта та починається наступний раунд торгів. Відкриті 4 карти вже можуть формувати у гравців відповідні комбінації для фіналу сесії.

П’ята – рівер. Вона є останньою вулицею торгівлі, коли на стіл викладається п’ята карта для комбінацій, учасники ведуть останнє коло торгів та відкривають карти. На цьому етапі вирішальним є вищість складеної комбінації, адже саме такий гравець і забере виграшний банк.


Вернуться назад