Главная > Новости Луганска / Главное > Комісія ООН знайшла докази що Росія здійснює воєнні злочини та порушує права людини в Україні

Комісія ООН знайшла докази що Росія здійснює воєнні злочини та порушує права людини в Україні


19-03-2024, 04:01.

Через два роки після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну страждання цивільного населення зростають через ігнорування Росією основних принципів гуманітарного права та її зобов’язань у сфері прав людини, йдеться у звіті Незалежної міжнародної слідчої комісії щодо України, опублікованому в п’ятницю.

Комісія стурбована продовженням використання вибухової зброї в цивільних районах. Численність таких атак підтверджує модель ігнорування російськими збройними силами можливої шкоди цивільному населенню.

У звіті оцінено серйозні наслідки бойових дій та облоги Маріуполя для мирного населення на початку повномасштабного вторгнення. Супутникові знімки свідчать про масштабні руйнування цілих міських районів міста. Мешканці розповідали про нестерпні страждання під час безперервних обстрілів і бомбардувань з повітря, які спричинили загибель людей, поранення та руйнування у великих масштабах.

Вийшовши з укриттів, мирні жителі повідомили, що бачили трупи, розкидані на вулицях і серед уламків їхніх будинків. Отримані комісією дані свідчать, що в Маріуполі пошкоджено або зруйновано щонайменше 58 будівель медичної інфраструктури та 11 електростанцій.

Загалом, нещодавні невибіркові атаки, які порушують міжнародне гуманітарне право, вчинені російськими збройними силами, призвели до жертв серед цивільного населення та руйнування та пошкодження цивільних об’єктів, у тому числі таких об’єктів, які охороняються, як лікарні та культурні цінності. Часто російські збройні сили не вживали можливих запобіжних заходів, щоб переконатися, що постраждалі об’єкти не є цивільними.

«Ми стурбовані масштабом, тривалістю та серйозністю порушень і злочинів, які розслідувала Комісія, а також впливом на жертв і постраждалі громади», — сказав голова Комісії Ерік Месе.

Нові докази підкріплюють попередні висновки Комісії про те, що катування цивільних осіб російською владою в Україні та Російській Федерації були широко поширеними та систематичними.

Поточна доповідь присвячена катуванням українських військовополонених і описує випадки жахливого поводження з такими в’язнями в кількох ізоляторах Російської Федерації. Розповіді жертв демонструють невпинне, жорстоке поводження, яке завдавало сильного болю та страждань під час тривалого ув’язнення, з відвертою зневагою до людської гідності. Це призвело до тривалої фізичної та психічної травми.

Один український військовий, якого російська влада утримувала та катувала в кількох слідчих ізоляторах, розповів про свій досвід у виправній колонії міста Донського Тульської області, де його неодноразово піддавали тортурам і залишали з поламаними кістками, вибитими зубами та гангреною. на пошкоджену ногу. "Я втратив будь-яку надію і бажання жити", - сказав солдат, додавши, що він намагався вбити себе, але зловмисники піддали його подальшому побиттю. Після звільнення воїн 36 разів госпіталізувався.

Слідство знайшло додаткові докази щодо незаконного переміщення дітей на контрольовані Росією території.

У звіті задокументовано випадки зґвалтування та іншого сексуального насильства, скоєного проти жінок за обставин, які також прирівнюються до тортур. У ньому також детально описуються випадки тортур із сексуальним виміром і погрози зґвалтування військовополоненим чоловікам.

У доповіді також описано кілька порушень прав людини українською владою щодо осіб, підозрюваних у співпраці з російською владою.

Комісія рішуче засуджує всі порушення та відповідні злочини. Поточні висновки підтверджують необхідність продовження розслідувань, у тому числі для визначення того, чи можуть деякі з виявлених ситуацій становити злочини проти людства.

Нарешті, Комісія знову наголошує на важливості забезпечення виявлення та притягнення винних до відповідальності. Притягнення винних до відповідальності має вирішальне значення, але також і турбота про потреби жертв. Тому Комісія також наголошує на важливості інших аспектів відповідальності, таких як правда, відшкодування та гарантії неповторення.

Звіт відображає висновки Комісії під час її другого мандату. Комісія представить свій звіт Раді ООН з прав людини в Женеві на початку наступного тижня.


Вернуться назад