Главная > Новости Луганска > Сім струн поезії Лесі Українки

Сім струн поезії Лесі Українки


27-02-2016, 14:40.

Можливо, в тому і полягає феномен геніїв - залишати після себе не руїни, а мости. Щоб вони слугували тим, хто прийде в світ після них. Такий міст, міст дружби, перекинувся між двома містами – побратимами: Волновахою, яка знаходиться на Східній частині України та Луцьком, що знаходиться на Західній. Рівно один рік пройшов з того моменту, коли 25 лютого 2015 року Волноваха і Луцьк підписали угоду про співпрацю.

25 лютого 2016 року виповнюється 145 років з дня народження геніальної доньки України – Лесі Українки.

З нагоди цієї знаменної дати у літературному житті України у Волноваській районній бібліотеці для дітей відбулася літературна онлайн - зустріч «Сім струн поезії Лесі Українки». На тристоронній зв'язок вийшли Волноваська центральна районна бібліотека, Волинська державна обласна наукова бібліотека ім. О. Пчілки та учасники літературного об’єднання «Літра» з м. Суми. 

На свято Поезії завітали шанувальники Лесиного слова, Лесиного генію - мешканці нашого міста і району, користувачі бібліотек, серед яких люди різних професій, різних вікових категорій.

Учасників літературної онлайн - зустрічі привітали О. В. Іванченко, в. о. голови Волноваської райдержадміністрації, В. О. Боровик, начальник відділу культури і туризму РДА, Т. І. Лата, директор Волноваської ЦБС. З вітальним словом і побажаннями плідної співпраці до учасників заходу також звернулися В. Ю. Дмитрук, начальник управління культури Волинської ОДА, Л. А. Стасюк, директор Волинської державної обласної наукової бібліотеки ім. О. Пчілки.

Й. В. Гете говорив: «Хто хоче зрозуміти поета, мусить піти в поетову країну». Дружні вітання, цікаві біографічні факти, гарні поезії звучали з м. Луцька, Лесиного краю, та з м. Суми, де Леся свого часу перебувала на лікуванні. 

У кожного поета є улюблена пора року, яку він оспівує, яка надихає його. У творчості Лесі Українки дуже часто зустрічається мотив весни. Весна - як символ відродження, надії і любові, символ життя. Складається враження, що поетеса злилася з природою, черпаючи з неї творчу силу, беручи живлющу наснагу. 

Звучання струн душі Лесі Українки намагалися передати читачі бібліотеки - О. Орлова, О. О. Обідченко, вчителька української мови та літератури ЗОШ № 7, учні 8 - «Б» класу цієї ж школи - С. Харченко, Д. Пазинич та В. Савченко. Ведуча заходу В. Філь, завідуюча Петрівською сільською бібліотекою, надзвичайно артистично виконала вірш «Коли дивлюсь глибоко в любі очі».

Окрасою свята стала перлина музичної класики - твір Ю. Михайлової «Лісова пісня» у виконанні О. К. Ячменьової, викладача по класу домри, та О. В. Єрьоміної, концертмейстера Волноваської школи мистецтв.

Бібліотека вдячна Волноваському районному центру культури і дозвілля за технічну підтримку заходу.


Вернуться назад