» » Обращение Президента Украины

Обращение Президента Украины

19-02-2014, 10:43 citynews.net.ua | Напечатать

Дорогі співвітчизники!

У нас з вами були різні випробування. Але сьогоднішнє, мабуть, найважче з них. Сталася біда - загинули люди. І це великий біль і трагедія для кожного з нас. Однак і це ми разом мусимо пережити і подолати.

З самого початку нинішнього протистояння я закликав до діалогу, будучи категоричним противником силових варіантів, а тим паче - кровопролиття. Це мій життєвий принцип - жодна влада не варта й краплі пролитої за неї крові. Саме цим принципом я керувався у 2004-му році, коли зупинив своїх прихильників від зіткнення з прихильниками мого опонента. Тому і в нинішньому конфлікті я робив ставку на діалог. Бо Господь дав людині мову для того, щоб вона могла порозумітися з іншою людиною.

Повинен сказати, що певний діалог таки відбувся. Ми реалізували дві амністії - першу після грудневих подій. І другу, що вступила в дію 17 лютого. Треба ж було опозиційним лідерам так зробити, що вже наступного дня, 18 лютого, вони закликали радикальну частину майдану до збройної боротьби. Опозиціонери не лише не дочекалися відкриття засідання парламенту, на якому повинні були голосуватися закони, які змінили б Україну. Вони навпаки – заблокували Верховну Раду, не давши можливості ухвалити ці зміни. Поставили вимогу - всю владу опозиції і негайно. Не маючи на це мандату народу, в незаконний спосіб, порушуючи Конституцію України, ці, з дозволу сказати, політики, вдаючись до погромів, підпалів і вбивств, намагалися захопити владу.

Опозиційні лідери знехтували основним принципом демократії - владу здобувають не на вулицях чи майданах, а лише на виборчих дільницях. Я не раз говорив їм - незабаром вибори. Якщо народ довірить вам - будете при владі. Якщо не довірить - не будете при владі. Але і перше, і друге має статися в законний спосіб, так, як велить Конституція України.

Межу вони перейшли, коли закликали людей до зброї. А це - кричуще порушення закону. І законопорушники повинні стати перед судом, який визначить їм міру покарання. Це не моя забаганка, це мій обов'язок як Гаранта Конституції - забезпечити мир в країні, спокій громадян і справедливість стосовно кожного.

Виходячи з цього, я ще раз закликаю лідерів опозиції, які переконують , що вони теж прагнуть мирного врегулювання, негайно відмежуватися від тих радикальних сил, які провокують кровопролиття і зіткнення з правоохоронними органами. Або, у разі, якщо вони не бажають відмежовуватися - визнати, що вони підтримують радикалів. І тоді з ними буде інша розмова.

Скажу щиро, у мене бувають радники, які намагаються мене схилити до жорстких варіантів - до застосування сили. Але я завжди вважав застосування сили помилковим підходом. Є кращий і більш ефективний спосіб - знайти спільну мову. Піти на компроміс. Домовитися. Я вже казав не раз, що у такому випадку дещо втратить влада. Втратить і опозиція. Але виграє Україна.

Я наполегливо закликав утриматися від радикальних дій. Але мене не почули.

Повторюю і звертаюсь знову. Ще не пізно дослухатися. Ще не пізно зупинити конфлікт.

Так, ми вже не повернемо загиблих. Так, ми вже заплатили дуже дорогу ціну за амбіції тих, хто рветься до влади. Але щоб ціна не була ще вищою, закликаю – схаменіться! Треба сідати за стіл переговорів і рятувати Україну. Бо прийдешні покоління нам не простять, якщо ми зруйнуємо державу, яка має належати їм - нашим нащадкам.

Дорогі співвітчизники! Дорогі люди, які втратили рідних і близьких у цьому безглуздому конфлікті, дозвольте мені висловити вам глибоке співчуття. Я знаю, що словами горю не зарадиш. Я розумію, яка страшна трагедія вас спіткала. Але я хотів би, щоб ви відчували в ці хвилини мою підтримку і мій щирий жаль.

Зараз всі ми повинні усвідомити одне - навіть найбільш жорстке протистояння закінчиться. А Україна має залишитися навіки. У цьому наше завдання. І це - наша головна і найперша мета.

 

Віктор ЯНУКОВИЧ


comments powered by Disqus

Новости Луганска:

Сегодня, 09:51

В ЛНР заявили о ранении мирного жителя в результате обстрела

Сегодня, 09:49

В зоне ООС за сутки ранены 4 украинских бойцов

Сегодня, 09:00

Пункты пропуска на Донбассе за сутки пересекли более 30 тыс. человек

Вчера, 18:37

Боевики 8 раз открывали огонь по позициям ООС на Донбассе

Вчера, 18:21

На Луганщине мужчину приговорили к 7,8 годам за совершения ряда терактов

Вчера, 18:14

В Украине будут собирать средства на кардиооборудование

Вчера, 18:09

За 2 года спецслужбы РФ осуществили 27 провокаций межнациональных конфликтов

Вчера, 17:59

СБУ инициировала встречу с Онуфрием

Вчера, 16:35

В Украине увеличилось количество переселенцев

Вчера, 14:34

Как вырастут пенсии в марте

Вчера, 13:29

В результате взрывов в Донецке пострадавших нет (видео последствий)

Вчера, 13:06

Боевики обстреляли беспилотник ОБСЕ в Донбассе


Новости Украины:

Сегодня, 09:52

В Украине за три года число ВИЧ-положительных увеличилось более чем на 5 тыс. человек

Вчера, 18:14

В Украине будут собирать средства на кардиооборудование

Вчера, 17:59

СБУ инициировала встречу с Онуфрием

Вчера, 16:37

МВД упростило передачу автономеров

Вчера, 15:06

В Киевской области полицейский погорел на взятке

Вчера, 14:34

Как вырастут пенсии в марте

Вчера, 14:18

Бывший боевик попался полиции Авдеевки

Вчера, 13:50

В Донецкой области 50 шахтеров объявили забастовку

Вчера, 13:20

Запуск Одесского припортового завода отложили

Вчера, 12:58

Свитолина и Цуренко улучшили свои позиции в рейтинге WTA

Вчера, 12:14

В Харькове ночью горел склад обувной фурнитуры

Вчера, 11:56

Восемь кандидатов в президенты попросили охрану

Разное:Реклама:


Посмотреть:

Адреса и телефоны банков в Луганске
Интернет-магазин в Луганске
Погода в Луганске

Архив новостей:

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 ^Наверх